Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: 25-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Data publikacji 13.11.2018

Oleccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Kierujący osobowym fordem potrącił 25-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Mężczyzna z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Ełku.

W minioną niedzielę (11.11.2018) około godz. 16:30 podczas patrolowania miasta funkcjonariusze oleckiej komendy zauważyli zdarzenie drogowe, do którego doszło na Placu Wolności. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa 25-latkowi znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W wyniku uderzenia mężczyzna doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala w Ełku. Podczas wykonywanych czynności policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący fordem był trzeźwy.  

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.29 MB)

Przypominamy kierującym, że znak D-6 „Przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność tą należy zachować na przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonie skrzyżowania dróg.

(jsz/tm)

Powrót na górę strony