Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Bezakcyzowy towar ukrył w specjalnie skonstruowanych skrytkach

Data publikacji 19.11.2018

4 tys. paczek papierosów bez akcyzy oraz 450 litrów alkoholu zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w Lublinie. Nielegalne wyroby ukryte w specjalnie skonstruowanych skrytkach, m.in. za wyłożonymi płytkami ścianą oraz w garażu w przerobionej meblościance. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 150 tys. zł. 65-letni właściciel tych bezakcyzowych towarów już usłyszał zarzuty. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczony nielegalny towar to efekt wspólnych działań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Lublinie, wywiadowców oraz funkcjonariuszy z III komisariatu. Działania realizowane były przed kilkoma dniami na jednej z posesji w dzielnicy Za Cukrownią. Według posiadanych informacji, miały się tam znajdować znaczne ilości wyrobów bezakcyzowych.

Pod tym adresem zamieszkiwał 65-letni właściciel.  Policjanci rozpoczęli przeszukania. Okazało się, że nielegalny towar był ukryty tak, aby trudno było go namierzyć. Jednak mundurowi nie dali za wygraną. Mieli podejrzenia, że wyłożona płytkami ściana korytarza może skrywać pewne tajemnice. I całkiem słusznie, bowiem miała specjalnie skonstruowane drzwi, a po ich otwarciu oczom mundurowych ukazały się wyroby tytoniowe bez oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Kolejną część papierosów policjanci znaleźli także pod domem w stojącym koszu na śmieci. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 4 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ stróże prawa postanowili skrupulatnie przeszukać garaż 65-latka. W tym miejscu zainteresowanie policjantów wzbudziła ustawiona przy ścianie meblościanka.  Za płytami tego mebla stróże prawa odkryli kolejną partię wyrobów, a mianowicie kartony z butelkami  cieczy o zapachu alkoholu,  łącznie 450 litrów.

Cały ten nielegalny towar został zabezpieczony, zaś 65-latek zatrzymany.

W miniony weekend policjanci wykonywali z zatrzymanym dalsze czynności procesowe. Oszacowano, że w wyniku tej przestępczej działalności, Skarb Państwa poniósł straty w kwocie ponad 150 tys. zł. Od 65-latka na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze w kwocie 5 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał na III komisariacie zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

AK

Powrót na górę strony