Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad babcią i złamanie sądowego zakazu zbliżania się

Data publikacji 20.11.2018

Wołowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który pomimo wydanego w sierpniu sądowego postanowienia o zakazie zbliżania się do babci, pojawił się w mieszkaniu 83-letniej kobiety i podczas kolejnej awantury uderzył ją. Sąd zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Wołowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 23-latka, który znęcał się nad swoją 83-letnią babcią. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komendy powiatowej w Wołowie podczas interwencji w mieszkaniu babci, po tym jak ją uderzył. Młody mężczyzna przebywał w jej mieszkaniu pomimo wydanego wcześniej przez sąd zakazu zbliżania się.

Przypomnijmy, że w sierpniu br. policjanci zatrzymywali już młodego mężczyznę po interwencji związanej ze zgłoszeniem kobiety dotyczącym problemów z dorosłym już wnuczkiem wspólnie z nią zamieszkującym. W wyniku rozmowy z babcią funkcjonariusze ustalili wówczas, że nie był to pierwszy raz kiedy wnuczek wszczął awanturę. Babcia, nie chcąc jednak narażać wnuka na konsekwencje prawne, nigdy nie składała zawiadomienia o popełnianiu przestępstwa przeciwko niemu. W końcu jednak zdecydowała się opowiedzieć o tym, co dzieje się w jej domu.

Na bazie zgromadzonych w poprzednim postępowaniu materiałów, 23-letni wnuczek oprócz zarzutu znęcania się nad babcią usłyszał też zarzut kradzieży z włamaniem na konto bankowe należące do babci. Sprawdzenia potwierdziły również fakt, że pomimo młodego wieku już wcześniej był karany za różne inne przestępstwa. Tym razem, po zatrzymaniu mężczyzny, w związku z niestosowaniem się do postanowienia sądu oraz dalszym znęcaniem się nad babcią, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Teraz 23-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony