Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził żonie siekierą. Został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 20.11.2018

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził siekierą swojej żonie. Niemal od razu został ustalony i schwytany przez patrol wydziału ruchu drogowego. Jak się okazało, dzień wcześniej podejrzanemu skończył się zakaz zbliżania do żony, który został wobec niego orzeczony w związku ze znęcaniem się fizycznym i psychicznym nad pokrzywdzoną. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w samochodzie swojej żony spuścił powietrze z kół i trzymając w rękach siekierę kierował do niej groźby. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce interwencji. Przed blokiem zauważyli mężczyznę odpowiadającego podanemu przez dyżurnego rysopisowi. Podejrzany na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 59-letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten był już wcześniej karany za znęcanie się na rodziną. W rodzinie była prowadzona procedura Niebieskiej Karty. Dzień wcześniej zatrzymanemu skończył się sądowy zakaz zbliżania do żony.

Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy, na wniosek policji i prokuratury, sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Groził żonie siekierą. Został zatrzymany przez policjantów
  • Groził żonie siekierą. Został zatrzymany przez policjantów
  • Groził żonie siekierą. Został zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony