Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o molestowanie dzieci

Data publikacji 20.11.2018

Dzięki pracy policjantów z wydziału dochodzeniowo- śledczego gdańskiej komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 67- letni mężczyzna, który podejrzany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dzieci. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu sześć zarzutów. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawami dotyczącymi dopuszczenia się przez nieznanego wówczas mężczyznę do innych czynności seksualnych wobec dzieci. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pierwszą informację w tej sprawie otrzymali od dziennikarza portalu trojmiasto.pl, który w mediach społecznościowych natknął się na wpis o tym, że w gdańskim tramwaju starszy mężczyzna złapał za krocze małego chłopca. Wpis został zamieszczony przez świadka tego przestępstwa.

Policjanci po otrzymaniu maila od razu zaczęli weryfikować wszystkie informacje na ten temat. Praca śledczych była utrudniona, ponieważ nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie. Prowadzący sprawę policjanci zaczęli sprawdzać zapisy z kamer monitoringu, dotarli do pokrzywdzonego chłopca oraz do osób, które pod postem zamieściły wpisy świadczące o tym, że podejrzewany mężczyzna mógł dopuszczać się tych przestępstw od co najmniej kilku lat. Policjanci, którzy cały czas pracują nad tą sprawą przesłuchali kilkadziesiąt osób wśród których są świadkowie oraz osoby pokrzywdzone. Z informacji zdobytych przez policjantów wynika, że podejrzany o to przestępstwo mężczyzna dopuszczał się tego rodzaju zachowań w komunikacji miejskiej m.in. w tramwajach, autobusach na terenie miasta.

Policjanci przeanalizowali zgromadzony materiał dowodowy, który pozwolił im na ustalenie tożsamości sprawcy. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na wydanie postanowienia o zatrzymaniu 67-latka.

Funkcjonariusze wczoraj rano zatrzymali mieszkańca Gdańska w jego mieszkaniu i doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Prokurator przesłuchał go i przedstawił mu zarzuty, które dotyczyły dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec sześciu osób małoletnich, zawnioskował również o aresztowanie mężczyzny, a sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo z art. 200 par.1 Kodeksu Karnego może grozić kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci i prokuratorzy chcą dotrzeć do wszystkich osób pokrzywdzonych. Prokurator Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz w Gdańsku wydał postanowienie o zezwoleniu na ujawnienie wizerunku i danych osobowych mężczyzny, przeciwko któremu toczy się postępowanie przygotowawcze.

Dlatego prosimy osoby, które mogły być ofiarą 67- letniego mężczyzny, o to aby zgłaszały się do policjanta prowadzącego sprawę pod numerem telefonu 58 321 63 30 lub (58) 321-60-16 informacje można też przesyłać na adres e-mail: rzecznik.gdansk@gd.policja.gov.pl

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o molestowanie dzieci
  • Zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o molestowanie dzieci

Opis filmu: Zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o molestowanie dzieci

Powrót na górę strony