Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II miejsce dla st. sierż. Mateusza Koczmary w Pucharze Europy Karate Kyokushin

Data publikacji 21.11.2018

St. sierż. Mateusz Koczmara zajął II miejsce w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w Chisinau w Mołdawii. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Mistrzostwa Europy i Puchar Europy w Karate Kyokushin odbyły się w Chisinau w Mołdawii w miniony weekend. St. sierż. Mateusz Koczmara zajął w zawodach Pucharu Europy II miejsce w kategorii kumite masters open +85 kg full kontakt. Koczmara po zdecydowanym pokonaniu przeciwników z Ukrainy. Mołdawii i Rosji uległ tylko w finale reprezentantowi Holandii.

Zawodnik posiada uprawnienia trenera drugiej klasy Karate Kyokushin. Jest to jego kolejne podium na zawodach w Karate Kyokushin. W przeszłości zajmował czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata. Jak mówi nasz zawodnik - każdy start daje mu nowe doświadczenie, możliwość porównania swoich umiejętności oraz motywuje do podjęcia jeszcze cięższej pracy, by stać się jeszcze lepszym.

St. sierż. Mateusz Koczmara to policjant Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który od 26 lat trenuje Karate Kyokushin. Nasz lubelski policjant – posiadacz stopnia 2 DAN ćwiczy w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem shihan Jacka Czernieca. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1992 roku. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych osiągnięć na arenie sportowej!

(KWP w Lublinie / kp)

 

  • zawodnicy podczas zawodów
  • puchar i dyplom
  • zawodnicy podczas zawodów
Powrót na górę strony
Polska Policja