Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek zatrzymany w związku ze śmiertelnyn pobiciem

Data publikacji 21.11.2018

Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali 31-letniego mieszkańca Sopotu w związku ze śmiertelnym pobiciem 59-letniego mężczyzny. Do zatrzymania doszło w pociągu kolejki miejskiej tuż po popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna dziś będzie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Nad sprawą pobicia, w wyniku którego śmieć poniósł 59-letni mężczyzna od poniedziałku pracują śledczy z gdyńskiej komendy i komisariatu w Gdyni Śródmieściu. Do zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek około godziny 12.30 w pociągu kolejki miejskiej relacji Gdańsk – Wejherowo. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia zastali nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze składu i siedzącego na nim napastnika.

Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili sprawcę i niezwłocznie przystąpili do reanimacji pokrzywdzonego, u którego ustały funkcje życiowe. Obezwładniony, 31-letni mieszkaniec Sopotu, został zatrzymany i doprowadzony do gdyńskiej komendy. Poszkodowany 59-latek został przewieziony do szpitala gdzie zmarł.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i tam usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć pokrzywdzonego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie decydować będzie sąd.

Śledczy pracujący nad sprawą w dalszym ciągu ustalają okoliczności zdarzenia i zwracają się z apelem do wszystkich osób będących jego świadkami o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • zatrzymany w kajdankach z policjantami
  • zatrzymany w kajdankach z policjantami
  • zatrzymany w kajdankach z policjantami
Powrót na górę strony