Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant służby dyżurnej uratował życie

Data publikacji 27.11.2018

Sytuacja rozegrała się w piątkowe popołudnie. Dzięki profesjonalniej postawie dyżurnego Sztabu Policji z Komendy Miejskiej w Szczecinie, udało się zapobiec tragedii.

Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując, że jej konkubent chce odebrać sobie życie. W trakcie tej rozmowy rozmówczyni przekazała numer telefonu do partnera.

Sierż. szt. Tomasz Jakubowski mając na uwadze realne zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego, niezwłocznie skontaktował się z domniemanym samobójcą. Rozmówca na początku nie chciał podjąć dialogu z funkcjonariuszem dodając, że za chwilę wyłączy telefon i zmieni swoją lokalizację aby móc osiągnąć zamierzony cel.

W wyniku umiejętnie przeprowadzonej rozmowy przez dyżurnego, który wykazał się ogromną empatią oraz zrozumieniem, mężczyzna stopniowo zaczął mówić gdzie aktualnie się znajduje. Sprawnie prowadzona konwersacja oraz zdobyte informacje przez sierż. szt. Tomasza Jakubowskiego przyczyniły się do zapobieżenia tragedii. Wspólne kooperowanie na stanowisku dowodzenia oraz szybkie wysłanie patrolu policji przyczyniło się do zatrzymania mężczyzny, który został odwieziony do placówki służby zdrowia.

Dzięki wzorowej postawie policjanta udało się zapobiec tragedii. Jest to kolejny dobry przykład kiedy policjanci sumiennie wypełniają rotę ślubowania ratując ludzkie życie.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony