Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świdwińscy policjanci zlikwidowali linię do produkcji substancji psychotropowych

Data publikacji 28.11.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wykonując czynności operacyjne zmierzające do zwalczania przestępczości narkotykowej w ubiegłym tygodniu w jednej z miejscowości powiatu świdwińskiego ujawnili linię przeznaczoną do produkcji substancji psychotropowych.

Na skutek podjętych czynności zatrzymano osobę podejrzaną o niezgodne z obowiązującą ustawą wytwarzanie substancji psychotropowych w znacznej ilości.  

W miejscu wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli ponad 73 kg skrystalizowanego gotowego do użycia narkotyku o nazwie ecstazy, o szacunkowej wartości czarnorynkowej ponad 21 milionów złotych, z których istniała możliwość wyprodukowania ponad 240 tysięcy tabletek ecstazy. Oprócz narkotyków,  zabezpieczono również kilkadziesiąt litrów substancji służących do produkcji  substancji psychotropowych oraz specjalistyczne wyposażenie linii produkcyjnej.

W tej sprawie zatrzymano 60-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty wytwarzania oraz posiadania substancji psychotropowej znacznej ilości. Po wykonaniu niezbędnych czynności Sąd Rejonowy w Białogardzie VII Zamiejscowy Wydział Karny w Świdwinie przychylając się do wniosku Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie  popartego przez Prokuraturę Rejonową w Białogardzie, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu  60-letniemu mężczyźnie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

KK

  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
Powrót na górę strony