Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Zima”. Dzielnicowi i pracownicy socjalni interweniowali w sprawie samotnej i chorej seniorki

Data publikacji 29.11.2018

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz pracownicy socjalni z Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach podjęli wspólne, skuteczne działania, dzięki którym pomogli chorej na depresję, samotnie mieszkającej w nieogrzewanym budynku seniorce. Dzięki działaniom służb 63-latka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

W ubiegły piątek, 23 listopada br. dzielnicowi w ramach akcji „Zima”,  razem z pracownikiem socjalnym sprawdzali warunki życia samotnie mieszkającej  63-letniej mieszkanki Brzeszcz. Na miejscu okazało się, że właścicielka posesji pomimo wielokrotnego pukania do drzwi domu, nie otwierała. W związku z tym policjanci zaczęli sprawdzać okna. Przez jedno z nich dostrzegli, że kobieta leży na łóżku pod stertą kołder. Zaczęli więc pukać w szybę. Seniorka poruszyła się, lecz nie była w stanie wstać z łóżka i otworzyć drzwi.

Na miejsce wezwano strażaków, którzy przy  pomocy specjalistycznego sprzętu wypchnęli drzwi. Powiadomione zostało również pogotowie ratunkowe, które zabrało 63-latkę do szpitala. Jak ustalili policjanci kobieta chorowała na depresję, była niedożywiona i wychłodzona, gdyż budynek nie był ogrzewany.

W tym przypadku, dzięki właściwej interwencji służb seniorka w porę uzyskała pomoc.

Policjanci cały czas apelują o zwrócenie uwagi na mieszkające w pobliżu samotne osoby starsze lub niepełnosprawne, być może i one potrzebują pomocy, zwłaszcza kiedy temperatury powietrza są ujemne. Wystarczy jeden telefon do służb aby pomóc, a nawet uratować życie.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony