Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki informacji sąsiadów policjanci uratowali 62-latkę

Data publikacji 29.11.2018

Wycieńczoną i wychłodzoną 62-latkę z gminy Krzywda przewieziono do szpitala. O jej trudnej sytuacji policjantów z Adamowa powiadomili sąsiedzi kobiety. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie.

Policjanci z Adamowa, od sąsiadów 62-latki z gminy Krzywda dowiedzieli się o jej trudnej sytuacji. Mundurowym przekazano informacje, że mieszkająca samotnie kobieta od kilku dni nie wychodzi z domu. Pomimo chłodu nie widać by z komina wydobywał się dym. Policjanci którzy odwiedzili 62-latkę ustalili, że kobieta od kilku dni nie jadła żadnego posiłku, że nie ogrzewała swego mieszkania, że nikt jej nie pomagał. Funkcjonariusze ocenili, że kobieta jest w złej kondycji, że jest wycieńczona i wychłodzona, dlatego wezwali do niej karetkę pogotowia.

Wczoraj kobieta została przewieziona do szpitala, jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Zapewne, gdyby nie informacja przekazana policjantom z Adamowa 62-latka mogła nie mieć szans na przeżycie w niskiej temperaturze jaka panowała w pomieszczeniu.

Policjanci przypominają: niskie temperatury to wyjątkowo trudny okres dla bezdomnych, starszych, często chorych, samotnie mieszkających osób. Pamiętajmy, że nie możemy obojętnie przechodzić obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony. Jeden telefon na Policję lub Pogotowie Ratunkowe może uratować osobę przed wychłodzeniem.

(KWP w Lublinie / kp)
 

Powrót na górę strony