Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie lubińskich policjantów z seniorami

Data publikacji 01.12.2018

W Lubinie odbyło się „Spotkanie Kombatantów” z okazji Święta Niepodległości. Przy tej okazji lubińscy policjanci postanowili przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim omówione zostały metody działania sprawców przestępstw metodą na wnuczka, policjanta czy urzędnika. Policjanci wyjaśnili, jak uniknąć przykrych sytuacji, tak aby nie stracić oszczędności swojego życia. Podawane były przykłady manipulacji i grania na ludzkich uczuciach, które następnie kończą się wydaniem pieniędzy w ręce przestępców.

Pomimo wielu apeli policji, wciąż niestety dochodzi do oszustw metodą na wnuczka, policjanta czy urzędnika, a ofiarami bezdusznych przestępców najczęściej są osoby starsze. Aby uświadomić jak największą liczbę osób, lubińscy policjanci organizują bądź włączają się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, podczas których rozmawiają o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze uświadamiają seniorów jak uniknąć tragedii, kiedy zmanipulowani przez oszusta, bardzo często oddają w jego ręce dorobek całego życia.

W Lubinie odbyło się „Spotkanie Kombatantów”  z okazji Święta Niepodległości. Podczas tych uroczystości zgromadziło się blisko 100 osób. Było wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Korzystając z tej okazji, policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy, przekazały zgromadzonym osobom wiele cennych porad, jak zabezpieczyć się przed działaniami oszustów. Funkcjonariuszki omówiły metody działania sprawców, podając przykłady przestępstw, które miały miejsce w naszym regionie, a osoby starsze okradzione zostały ze swoich pieniędzy.

Przypominamy i ostrzegamy: w przypadku odebrania telefonu z żądaniem pieniędzy od „policjantów”, „synów”, „córek”, czy „wnuków” konieczne jest skontaktowanie się  z lokalną Policją i prawdziwym członkiem rodziny, zanim przekaże się komukolwiek swoje oszczędności. Oszuści działają i wykorzystują łatwowierność seniorów. Nie wpuszczajmy do swoich mieszkań obcych osób. Potwierdźmy w spółdzielni, czy akurat w tym dniu prowadzone są w bloku prace remontowe lub naprawcze.

Apelujemy!!! Policjanci NIGDY nie informują telefonicznie o szczegółach prowadzonych czynności, nie żądają również wypłaty pieniędzy i przekazania ich w umówionym miejscu. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję, samemu dzwoniąc pod numer alarmowy.

(KWP we Wrocławiu / wsz)

  • Spotkanie lubińskich policjantów z seniorami
  • Spotkanie lubińskich policjantów z seniorami
  • Spotkanie lubińskich policjantów z seniorami
Powrót na górę strony