Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny również po służbie

Data publikacji 03.12.2018

Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę audi, który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki j reakcji policjanta, nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie konsekwencji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

1 grudnia 2018 r. policjant wracający z nocnej służby był świadkiem kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu Pl. Wolności i ul. Juliusza w Zduńskiej Woli. Kierowca rozpędzonego audi stracił panowanie nad samochodem, najechał na betonowy słup ogłoszeniowy, a następnie uderzył w stojącego na przeciwległym pasie ruchu busa. Sprawca kolizji wycofał i wjechał uszkodzonym samochodem na teren pobliskiej posesji.

Policjant pobiegł za sprawcą kolizji i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. O sytuacji mundurowy telefonicznie poinformował dyżurnego komendy Policji.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości  kierowcy okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że zduńskowolanin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Nietrzeźwy kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Łodzi/ab)

Powrót na górę strony