Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia w sprawie obrotu znacznymi ilościami środków odurzających

Data publikacji 04.12.2018

Aktem oskarżenia wobec dwóch osób zakończyła się sprawa prowadzona przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej wspólnie z policjantami CBŚP z Zarządu w Lublinie. Śledztwo dotyczy uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wytwarzania środków odurzających. W trakcie działań policjanci CBŚP zabezpieczyli 18 kg amfetaminy i 3 kg marihuany, likwidując przy tym laboratorium.

Pierwszą realizację policjanci CBŚP przeprowadzili w styczniu 2018 roku, kiedy to zatrzymali mężczyznę, który przewoził swoim samochodem 3 kg amfetaminy oraz 3 kg marihuany. Łączna wartość zabezpieczonych substancji wyniosła blisko 240 tys. zł. Z ustaleń śledztwa wynika, że narkotyki te miały trafić na teren województwa lubelskiego. Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator ogłosił m.in. zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych tj. przestępstwa z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Kolejne działania, doprowadziły do zlikwidowania w czerwcu 2018 roku na terenie województwa małopolskiego nielegalnego laboratorium, w którym przetwarzano amfetaminę. Wówczas zabezpieczono odczynniki chemiczne, narzędzia i naczynia służące do wytwarzania substancji psychotropowych. Podczas przeszukania zabezpieczono blisko 15 kg amfetaminy, wartej 1,5 mln zł. O ten proceder podejrzanych jest dwóch mężczyzn powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. Śledczy zarzucili mężczyznom m.in. wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających. Przestępstwo to jest zbrodnią i zagrożone jest karą pozbawienia wolności powyżej trzech lat.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował do Sądu Rejonowego w Lublinie akt oskarżenia wobec dwóch osób oskarżonych o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.89 MB)

Powrót na górę strony