Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego otrzymali podziękowania za udzielnie pomocy mężczyźnie

Data publikacji 04.12.2018

Pełnili służbę na terenie miasta, kiedy podbiegł do nich mężczyzna informując, że jego kolega właśnie zasłabł. Wałbrzyscy policjanci oceniając, że jego życiu i zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo i liczyć się może każda minuta, pomogli poszkodowanemu i szybko dowieźli do szpitala, gdzie trafił on pod opiekę lekarzy. Teraz funkcjonariusze otrzymali podziękowania za swoją postawę.

Do zdarzenia doszło w rejonie ul. Parkowej w Wałbrzychu. Policjanci najpierw udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu na miejscu zdarzenia. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna zaczął uskarżać się na ból klatki piersiowej oraz drętwienie lewej części ciała. Był blady i spocony.

Policjanci oceniając, że jego życiu i zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo i liczyć się może każda minuta, podjęli decyzję o szybkim przewiezieniu mężczyzny do szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. W trakcie działań policjanci ustalili, że osobą której udzielili pomocy był wracający z pełnionej służby do miejsca zamieszkania funkcjonariusz Służby Więziennej.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, za właściwą postawę dla policjantów ruchu drogowego, podziękowania złożył Dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W liście czytamy między innymi: „… postawa podległych Panu funkcjonariuszy nie tylko wypełnia słowa roty ślubowania dotyczące wiernej służby Narodowi, ale przede wszystkim jest godnym do naśladowania przykładem szeroko rozumianej empatii, służbowej odwagi i profesjonalizmu w podejmowaniu czynności mających na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego...”.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony