Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo / KWP: Policjanci zabezpieczyli lexusa, który uczestniczył w śmiertelnym potrąceniu na DK16

Data publikacji 06.12.2018

Policjanci z Mrągowa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zabezpieczyli pojazd, który uczestniczył w wypadku na krajowej „szesnastce”. Niestety potrącony tam 67–latek zmarł na miejscu zdarzenia. Auto z widocznymi uszkodzeniami zostało porzucone na terenie byłej żwirowni. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali jedną osobę, która decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odnaleźli i zabezpieczyli samochód marki  Lexus, który uczestniczył w wypadku drogowym na drodze krajowej numer 16 między Bagienicami, a Sorkwitami. Do zdarzenia doszło w miniony piątek (30.11.2018) około godz. 17:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Lexusem na irlandzkich numerach rejestracyjnych potracił pieszego. Niestety 67-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego zmarł na miejscu. Kierowca auta odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na miejscu podczas oględzin policjanci zabezpieczyli uszkodzoną tablice rejestracyjną z zachowanym fragmentem numeru. Auto z widocznymi uszkodzeniami zderzaka przedniego, pokrywy komory silnika i szyby czołowej kierowca porzucił na terenie byłej żwirowni w powiecie olsztyńskim.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.21 MB)

  • Zabezpieczony samochód
    Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
    Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczony samochód
    Zabezpieczony samochód

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali pasażera lexusa, która uczestniczył w tym zdarzeniu. Mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego postawiono zarzut z art. 162 KK, czyli nieudzielenia pomocy osobie, której zagrożone jest życie i zdrowie oraz zarzut z art. 239 KK, czyli poplecznictwa (utrudniania postępowania karnego). Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny 3-miesięczny areszt. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie wykonali oględziny pojazdu. Zabezpieczyli ślady kryminalistyczne - ślady biologiczne, ślady chemiczne (mikroślady), ślady daktyloskopijne oraz ślady mechanoskopijne. W oględzinach wzięli także udział specjaliści z pracowni rekonstrukcji wypadków drogowych. W dalszym ciągu prowadzone są intensywne czynności procesowe zmierzające do przeprowadzenia czynności procesowych ze sprawcą tego zdarzenia.

Policjanci ustalili całość numeru rejestracyjnego pojazdu jak również wystąpili do Interpolu o pomoc prawną w związku z ustaleniem danych jego właściciela. Policjanci dziękują za informacje w tej sprawie m.in. mieszkańcom regionu, którzy także zaangażowali się w mediach społecznościowych w ustalenie sprawcy tego tragicznego zdarzenia.

kw

Powrót na górę strony