Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święty Mikołaj w towarzystwie policjantów odwiedził chorą córeczkę dzielnicowego

Data publikacji 06.12.2018

Nowosolscy policjanci wraz ze Świętym Mikołajem odwiedzili Oleńkę Łuczak. Córeczka funkcjonariusza rewiru dzielnicowych od trzech lat zmaga się ze złośliwym nowotworem mózgu. Policjanci pomogli Mikołajowi wręczyć 6-latce prezenty, żeby chociaż przez chwilę zapomniała o chorobie.

W czwartek, 6 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wraz ze Świętym Mikołajem odwiedzili Oleńkę Łuczak. Dziewczynka jest córką policjanta - dzielnicowego z Gminy Nowe Miasteczko, młodszego aspiranta Adriana Łuczaka. U Oli w sierpniu 2015 roku zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Kiedy wszyscy myśleli, że wygrała, że może wrócić do rówieśników i że może cieszyć się z odrastających włosków. Przy rutynowej kontroli spadł na rodzinę prawdziwy głaz informacji: nawrót choroby i kolejna skomplikowana operacja, chemioterapia, radioterapia oraz powrót na onkologię. Policjanci przekazali Oli maskotki, które zostaną wystawione na aukcję internetową „Bazarek dla Oleńki Łuczak”, z której pieniądze zostaną przekazane na jej leczenie. Mając na uwadze ogromne koszty leczenia, nowosolscy policjanci postanowili wyjść z inicjatywą pomocy. Funkcjonariusze w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli - inspektora Grzegorza Karpińskiego złożyli życzenia Oli oraz jej rodzinie i życzyli przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i spędzenia spokojnych i zdrowych świąt już w domu, razem z rodziną, a nie w szpitalu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się do pomocy dla chorej Oleńki. („Darowizna dla Oli” Bank PKO BP – Adrian Łuczak 23102022120000500200345132). Największym prezentem dla rodziny dziewczynki będzie informacja o powrocie do zdrówka chorej Oleńki.

 

starszy sierżant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

  • policjantka, dziewczynka i mężczyzna przebrany za świętego Mikołaja
  • mężczyzna przebrany za świętego Mikołaja
  • policjantka, dziewczynka i mężczyzna przebrany za świętego Mikołaja
Powrót na górę strony