Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali mężczyznę

Data publikacji 12.12.2018

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu uratowali życie młodemu mężczyźnie. 22-letni mieszkaniec gminy Wiązownica próbował popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze na czas zdążyli ustalić miejsce pobytu tego człowieka. Szybko dotarli na miejsce i tym sposobem nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Kilka dni temu dyżurny jarosławskiej jednostki został powiadomiony przez pracownika „Ogólnopolskiego telefonu zaufania”, że młody mężczyzna od kilku dni planuje odebrać sobie życie. Z otrzymanych informacji wynikało, że zamieszkuje samotnie na jednej z ulic w Jarosławiu. Mężczyzna nie podał swoich danych personalnych, ani dokładnego adresu.

Dzielnicowi asp. Zbigniew Marszał i st. sierż. Wojciech Bereźnicki natychmiast podjęli działania celem ustalenia ewentualnego miejsca przebywania mężczyzny. Ustalili mieszkanie, w którym znajdował się mężczyzna. Policjanci weszli do mieszkania. Podczas rozmowy, 22-latek poinformował funkcjonariuszy o swoich zamiarach, tłumacząc je trudną sytuacją życiową.

Decyzją przybyłych na miejsce ratowników medycznych mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

(KWP w Rzeszowie / kp)

 

Powrót na górę strony