Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli tytoń bez akcyzy

Data publikacji 13.12.2018

Policjanci z Wydziału PG Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podjęli wspólne działania z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Ich efektem było zabezpieczenie ponad 130 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę prawie 135 tysięcy złotych.

Policjanci z koszalińskiej komendy stale monitorują obszar handlu nielegalnymi towarami. Wczoraj, 12.12.2018 r., na podstawie posiadanych informacji, podjęli czynności wobec 26-latka z Koszalina. W pomieszczeniach do których miał on dostęp policjanci i funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili tytoń bez znaków akcyzy.

Łącznie mężczyzna dysponował ponad 130 kilogramami tytoniu, który zapakowany był zarówno w większe jak i mniejsze worki i najprawdopodobniej przygotowany był do sprzedaży. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 432 sztuki papierosów bez znaków akcyzy.

Mundurowi obliczyli, że wartość uszczuplenia akcyzy wyniosłaby prawie 135 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Ujawniony nielegalny tytoń zabezpieczony został przez funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe. 26-latek już usłyszał zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • zabezpieczony tytoń bez akcyzy
  • zabezpieczony tytoń bez akcyzy
  • zabezpieczony tytoń bez akcyzy
  • zabezpieczony tytoń bez akcyzy
Powrót na górę strony