Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szlachetny gest policjantów i dzieci. Potrzebujący otrzymają odzież

Data publikacji 13.12.2018

Zimowa aura za oknem oraz zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dla większości z nas oznaczają czas rodzinnych spotkań spędzonych w szczęśliwej, pełnej miłości atmosferze. Niestety jest to ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. O nich pamiętają gorzowscy policjanci oraz uczniowie szkół podstawowych. Mundurowi i dzieci w ramach II edycji akcji „Przyjazna Zima” zorganizowali zbiórkę odzieży i przedmiotów, które trafią do potrzebujących.

Gdy tylko temperatury za oknem zaczęły spadać, gorzowscy policjanci rozpoczęli zbiórkę odzieży oraz przedmiotów, które pomogą przetrwać zimę osobom bezdomnym, samotnym i potrzebującym. Podobnie jak w roku poprzednim w zbiórkę zaangażowali się także uczniowie szkoły podstawowej nr 13 i 20 z Gorzowa Wielkopolskiego oraz mieszkańcy. Gorące serca osób biorących udział w II edycji akcji „Przyjazna Zima” i chęć pomagania innym spowodowały, że zebrano ogromną ilość odzieży i przydatnych artykułów. Te zostały przekazane dla oddziału Caritas w Gorzowie Wielkopolskim, który rozdysponuje podarowane rzeczy osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym.

Policjanci od początku sezonu jesienno-zimowego przypominają o osobach, dla których ten czas jest szczególnie trudny. Apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych i samotnych, którzy bez naszej pomocy mogą nie przetrwać tej zimy. Nie przechodźmy obojętnie obok takich osób. W każdej sytuacji należy się zainteresować ich losem, wykonać telefon do instytucji, które udzielają pomocy i wsparcia potrzebującym lub powiadomić odpowiednie służby. Pamiętajmy o numerze 997 lub 112, gdzie zgłosić można każdą sytuację, w której zagrożone jest życie i zdrowie człowieka.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Foto: podkom. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony
Polska Policja