Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszała zarzut zabójstwa dziecka

Data publikacji 14.12.2018

Policjanci z Kluczborka zatrzymali 27-letnią kobietę podejrzaną o zabójstwo swojego dziecka. Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzut. Na wniosek policji i prokuratora, sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Kobiecie może grozić do 25-lat więzienia, a nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło 30 listopada br. w jednej z miejscowości w gminie Byczyna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, kobieta miał pozbawić życia noworodka, poprzez uduszenie.
Jednak o ostatecznej przyczynie śmierci dziecka, będzie można mówić dopiero po uzyskaniu wyników przeprowadzonej sekcji.

Funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli szereg dowodów i śladów oraz przesłuchali świadków.

Policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali matkę. Kobieta podczas przesłuchań nie przyznała się do zabójstwa noworodka, jednakże złożyła wyjaśnienia. Prokurator postawił jej zarzut zabójstwa. Podejrzana trafiła do aresztu. Prowadzący śledztwo ustalają szczegółowe okoliczności tej zbrodni oraz przyczynę zachowania 27 - latki.

Za zabójstwo grozi kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Film Usłyszała zarzut zabójstwa dziecka

Pobierz plik Usłyszała zarzut zabójstwa dziecka (format mp4 - rozmiar 2.57 MB)

Powrót na górę strony