Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania kolejnych członków grupy przestępczej

Data publikacji 21.12.2018

Kolejne osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Siedmiu mężczyzn usłyszało w prokuraturze zarzuty dotyczące głównie posiadania, udzielania oraz handlu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi na szeroką skalę. Wobec pięciu zastosowano tymczasowy areszt, a dwóch zostało objętych policyjnym dozorem

Policjanci ze stołecznego wydziału antynarkotykowego jakiś czas temu rozbili grupę przestępczą. Osoby, które wchodziły w jej skład rozprowadzały na terenie powiatu piaseczyńskiego, głównie w Górze Kalwarii i jej okolicach, znaczne ilości środków odurzających. Poza wprowadzaniem do obrotu narkotyków, grupa miała na swoim koncie wymuszenia rozbójnicze oraz inne przestępstwa. W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczono wówczas amfetaminę, marihuanę i mefedron, łącznie 2300 porcji handlowych narkotyków o czarnorynkowej wartości 115 tysięcy złotych. Kilka miesięcy później w ręce funkcjonariuszy trafił 37-letni Artur A. ps. „Snajper” podejrzany o kierowanie grupą oraz postrzelenie mężczyzny.

Rozbita grupa przestępcza rozprowadzająca narkotyki

„Snajper” zatrzymany przez stołecznych policjantów

Mimo zatrzymania najważniejszych osób działających w grupie, policjanci oraz prokurator nadal pracowali nad sprawą, dążąc do ustalenia pozostałych jej członków. Efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy było wytypowanie kolejnych mężczyzn, którzy przez ostatnie lata brali udział w przestępczym procederze. Policjanci wspierani przez stołecznych antyterrorystów zatrzymali na terenie Warszawy oraz w powiecie piaseczyńskim siedem osób. W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono anaboliki, broń, pałki i maski.

Do policyjnego aresztu trafili: 32-letni Łukasz K., 23-letni Sebastian W., 23-letni Łukasz S., 23-letni Piotr J., 21-letni Patryk Ż., 35-letni Piotr H. oraz 24-letni Adam M. Z informacji policjantów wynika, że mężczyźni ci przez ostatnie lata pełnili w grupie rolę głównie tzw. żołnierzy, wprowadzając narkotyki do sprzedaży detalicznej.

Mężczyźni zostali już doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Wszyscy są podejrzani o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Prokurator przedstawił im też zarzuty m.in. za handel znaczną ilością narkotyków oraz ich udzielanie. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mb

Film Zatrzymania kolejnych członków grupy przestępczej

Pobierz plik Zatrzymania kolejnych członków grupy przestępczej (format mp4 - rozmiar 13.32 MB)

Powrót na górę strony