Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczna zbiórka krwi. Oddaj serce pod choinkę!

Data publikacji 21.12.2018

Najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się w czwartek (20 grudnia) z potrzebującymi policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w czwartek (20 grudnia). Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji pod nazwą „Oddaj serce pod choinkę!” oprócz policjantów przyłączyło się wielu mieszkańców powiatu słubickiego. Do punktu poboru krwi zgłosiły się 33 osoby, od 28 dawców zebrano blisko 13 litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

 

Źródło: aspirant Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

 

  • mężczyźni oddają krew
  • kobieta i strażnik graniczny oddają krew
  • kobiety i policjantka oddają krew
  • ksiądz oddaje krew
Powrót na górę strony