Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z niemowlakiem na sygnałach

Data publikacji 21.12.2018

Liczyły się sekundy, które decydowały o życiu i zdrowiu 4-miesięcznego chłopca. Dziecko zostało potrącone przez cofającego busa. Policjantki z krapkowickiej komendy, które pierwsze były na miejsce, rannego niemowlaka natychmiast przewiozły na sygnałach do szpitala. Tam o jego zdrowie zadbali już lekarze. Dziś już wiemy, że mały Antoś spędzi święta w rodzinnym domu.

19 grudnia, tuż po godzinie 15:00 kierowca samochodu dostawczego, na jednym z krapkowickich osiedli, w trakcie cofania potrącił starszą kobietę z 4-miesięcznym dzieckiem. Na miejsce została wezwana kareta pogotowia i policyjny patrol.

Sierż. sztab. Joanna Jesse i st. post. Dominika Hankus, które były pierwsze na miejscu, zdawały sobie sprawę, że czas i sprawność przeprowadzonej interwencji ma kluczowe znaczenie dla życia i zdrowia dziecka. Razem z matką niemowlaka, używając sygnałów uprzywilejowania, przewiozły chłopczyka z urazem twarzy do szpitala w Krapkowicach. Ostatecznie, chłopczyk trafił pod opiekę lekarzy z Opola. Na szczęście, jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Dziś już wiemy, że mały Antoś spędzi święta w domu.

W związku z tą sytuacją, 29-letni mieszkaniec Nysy - kierowca dostawczego fiata - stracił swoje prawo jazdy. Teraz policjanci z Krapkowic zajmują się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

Film Z niemowlakiem na sygnałach

Pobierz plik Z niemowlakiem na sygnałach (format mp4 - rozmiar 19.77 MB)

Powrót na górę strony