Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe posterunki Policji na Podkarpaciu

Data publikacji 21.12.2018

Kolejne jednostki Policji pojawiły się na mapie Podkarpacia. Wczoraj policjanci z Dukli odebrali symboliczne klucze do nowej siedziby komisariatu, a policjanci z Tryńczy i Błażowej do reaktywowanych posterunków Policji. W uroczystości udział wziął insp. Zdzisław Sudoł Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Wczoraj w Tryńczy odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia zmodernizowanego Komisariatu Policji w Dukli, w powiecie krośnieńskim oraz reaktywacji posterunków Policji w Tryńczy w powiecie przeworskim i w Błażowej w powiecie rzeszowskim.

Dowódcą uroczystości był mł. podinsp. Robert Sobolewski - Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku, to jemu podlega nowo powstały komisariat w Tryńczy. Wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentantów służb mundurowych.

Gości przywitał insp. Henryk Moskwa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych obiektów, w szczególności władzom samorządowym. Podkreślał, że: "modernizacja policyjnych obiektów oraz reaktywacja posterunków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa publicznego, ułatwia społeczeństwu kontakt z miejscową Policją oraz poprawia jakość obsługi mieszkańców. Podziękował wszystkim osobom, które osobiście zaangażowały się w pomyślne zakończenie prac adaptacyjno - budowlanych, za ich wysiłek włożony w realizację tych przedsięwzięć.

Kierownik Posterunku Policji w Tryńczy st. asp. Mirosław Chlebuś, kierownik z posterunku z Błażowej asp. szt. Dariusz Fornal oraz komendant z komisariatu z Dukli kom. Jerzy Szwast, odebrali z rąk insp. Zdzisława Sudoła Dyrektora Biura Ruchu Drogowego z Komendy Głównej Policji, Lucyny Podhalicz Wicewojewody Podkarpackiego oraz insp. Henryka Moskwy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie symboliczne klucze do nowych obiektów.

Podczas uroczystości funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tryńczy otrzymali dwa nowe radiowozy. Zostały one sfinansowane w połowie ze środków Policji, a w drugiej połowie ze środków Gminy Tryńcza. Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie i Wójtem gminy Tryńcza wręczyli kluczyki do pojazdów służbowych.  

Pomieszczenia, w których pracować będą  policjanci oraz nowe radiowozy poświęcił proboszcz parafii w Tryńczy ks. Roman Trzeciak oraz ks. Marek Buchman - duszpasterz podkarpackiej Policji.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście, a wśród nich między innymi insp. Zdzisław Sudoł Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Jan Sołek, Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch oraz zaproszeni goście.

W posterunku Policji w Tryńczy służbę pełnić będzie 7 policjantów, w Błażowej 8, natomiast w Komisariacie Policji w Dukli 25 osób.

Powrót na górę strony