Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna do sprawy zaginięcia

Data publikacji 24.12.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z zaginięciem 48-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutu zabójstwa. Niestety, policjanci odnaleźli zwłoki zaginionego. Decyzją sądu podejrzany o ten czyn mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

11 grudnia, policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 48-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Rozpoczęła się praca policjantów, którzy weryfikowali każdą napływającą informacje. Przesłuchiwali osoby, które mogły mieć jakąkolwiek wiedzę dotyczącą okoliczności zaginięcia mężczyzny. Wytypowali  też miejsce ostatniego kontaktu z zaginionym.

W trakcie prowadzonych poszukiwań - w tym wielu czynności operacyjnych - pojawił się wątek, który wskazywał, że w sprawę zaginięcia zamieszany może być jeden z mieszkańców powiatu opolskiego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili 37-latka i zatrzymali go 21 grudnia. Niestety, chwile później odnaleźli zwłoki zaginionego.

Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa, do którego się przyznał. 23 grudnia sąd tymczasowo aresztował 37-latka na 3 miesiące. Mieszkańcowi powiatu opolskiego grozi nawet dożywocie.

  • Zatrzymany mężczyzna do sprawy zaginięcia
  • Zatrzymany mężczyzna do sprawy zaginięcia
  • Zatrzymany mężczyzna do sprawy zaginięcia

Nagranie audio Wypowiedź - podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik KWP w Opolu - Zatrzymany mężczyzna do sprawy zaginięcia

Pobierz plik Wypowiedź - podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik KWP w Opolu - Zatrzymany mężczyzna do sprawy zaginięcia (format mp3 - rozmiar 831.66 KB)

Powrót na górę strony