Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne prezenty przed Wigilią

Dwadzieścia dwie rodziny i osoby samotne otrzymały od policjantów i harcerzy świąteczne paczki. Pół tony produktów na święta rozwieźli w przeddzień Wigilii pracownicy i policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku i harcerze z 67. Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej słupskiego Hufca ZHP. Pomoc trafiła do niezamożnych osób w gminie Smołdzino na terenie powiatu słupskiego.

W świąteczną akcję przygotowywania paczek włączyli się policjanci i pracownicy słupskiej Szkoły Policji. Każdy przynosił produkty, z których można przygotować kolację wigilijną. Policjantów wsparli też harcerze, którzy uczestnicząc w akcjach Banku Żywności zbierali produkty żywnościowe i część z nich przekazali do przygotowanych paczek.

Pomoc trafiła do 22 rodzin i osób samotnych, które wytypowali wspólnie dzielnicowi i pracownicy socjalni. Praktycznie wszyscy obdarowani nie kryli zaskoczenia, że otrzymują tuz przed wigilią pomoc od policjantów i harcerzy; wzruszeniu kilkakrotnie towarzyszyły też łzy radości. Akcję wsparli też: Bank Żywności w Słupsku, krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji oraz pani Joanna Gabryś.

W ten sposób również w Święta Bożego Narodzenia pomagamy i chronimy. To jeden z wielu wymiarów naszej służby…

Powrót na górę strony