Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za uratowanie życia

Data publikacji 27.12.2018

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy dwóch funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego spotkało się z żoną 39-letniego mężczyzny, któremu 12 grudnia br. w wyniku skutecznie przeprowadzonej interwencji uratowali życie. Sierż. szt. Łukasz Piech oraz st. sierż. Daniel Domaradzki usłyszeli serdeczne podziękowania od kobiety za pomoc i uratowanie życia jej męża.

Policjanci niejednokrotnie udzielają pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Tak właśnie zachowali się funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Jak ustalili policjanci KPP Dzierżoniów, którzy prowadzą czynności w sprawie wypadku, w którym 34-latek kierujący samochodem marki Audi podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym pojazdem Kia Sportage. Uderzony samochód wypadł z jezdni i zatrzymał się na drzewie. Na miejscu jako pierwsi pojawili się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W miejscowości Nowizna, na trasie Dzierżoniów-Świdnica, zauważyli samochód osobowy marki Kia Sportage, który wypadł z jezdni i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Z pojazdu wydobywał się dym, a w płonącym pojeździe uwięziony był jego kierowca. Policjanci, pomimo realnego zagrożenia pożarem, niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do wydobycia zakleszczonego mężczyzny. Wyciągnęli kierowcę na zewnątrz i dogasili pożar.

Funkcjonariusze przekazali 39-latka z urazem kręgosłupa załodze pogotowia. Żona poszkodowanego kierującego Kia Sportage pojawiła się w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy i spotkała z funkcjonariuszami sierż. szt. Łukaszem Piechem oraz st. sierż. Danielem Domaradzkim, którym zawdzięcza życie swojego męża. Kobieta podziękowała policjantom za ich szybką, a przede wszystkim skuteczną reakcję. W spotkaniu uczestniczył ponadto Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch oraz kierownik Ogniwa Interwencyjno Patrolowego – asp. szt. Ryszard Dyko, którzy także podkreślali godną naśladowania postawę policjantów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • policjanci z żoną poszkodowanego
  • policjanci z żoną poszkodowanego
  • policjanci z żoną poszkodowanego
Powrót na górę strony