Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Całonocne poszukiwania policyjne zakończone odnalezieniem zdesperowanego mężczyzny

Data publikacji 27.12.2018

Kilkudziesięciu policjantów, a także ratownicy Górskiego oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poszukiwali przez całą noc mężczyzny, który oświadczył, że z powodów osobistych chce odebrać sobie życie. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do odnalezienia 29-latka w jednym z pustostanów na terenie Wałbrzycha. Mężczyzna został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na badania.

To była trudna noc dla służb ratowniczych w powiecie wałbrzyskim. Informacja o mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie spowodowała natychmiastowe działania funkcjonariuszy. Celem całej akcji było jak najszybsze dotarcie do zdesperowanego człowieka. Policjanci wraz z ochotnikami z GOPR-u i WOPR-u sprawdzali każdy sygnał i każdą informację o możliwym miejscu pobytu załamanego mężczyzny. Funkcjonariusze powiadomili także pracowników placówek handlowych, szpitali, korporacji taxi oraz Straż Miejską. Sprawdzili noclegownie oraz ogrzewalnie na terenie miasta.

Dzięki profesjonalnie zorganizowanej akcji poszukiwawczej policjanci ostatecznie około godziny 7 rano odnaleźli zdesperowanego mężczyznę, ukrywającego się w jednym z pustostanów w dzielnicy Biały Kamień. Okazało się, że 29-latek był nietrzeźwy. Funkcjonariusze pojechali z mężczyzną do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Wskutek poświęcenia i zaangażowania policjantów, goprowców oraz woprowców życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony