Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas pasterki ukradł księdzu auto

Data publikacji 28.12.2018

Żarscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie na plebanię w Żarach. Odzyskany został skradziony pojazd, którego wartość oszacowana została na kwotę ponad 40 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 24 grudnia, późnym wieczorem, podczas gdy proboszcz wraz z wiernymi uczestniczył w liturgii mszy świętej tzw. „Pasterce”. Sprawca wykorzystując fakt nieobecności księdza dostał się do garażu, skąd dokonał kradzieży samochodu osobowego marki Volvo, pieniędzy, dokumentów oraz telefonu, powodując straty o łącznej wartości blisko 53 tys zł.

Żarscy policjanci o zgłoszeniu zawiadomieni zostali następnego dnia rano. Skuteczne działania doprowadziły funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia do 24-latka, któremu przedstawiony został zarzut kradzieży z włamaniem.

26 grudnia odzyskany został również skradziony pojazd. Złodziej porzucił go w kompleksie leśnym, oddalonym znacznie od miejsca kradzieży. Na jego ślad natrafił jeden z okolicznych mieszkańców spacerując wraz z rodziną w świąteczny dzień po lesie.

Decyzją żarskiej prokuratury, wobec podejrzanego o kradzież z włamaniem mężczyzny, zastosowany został dozór policyjny. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)
 

Powrót na górę strony