Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendy łączą siły. Piraci drogowi nie są bezkarni

Data publikacji 28.12.2018

Okres świąteczno-noworoczny oznacza spory ruch na drogach. Do tego dochodzą zmienne, często niesprzyjające warunku atmosferyczne, które zobowiązują kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i ściągnięcia nogi z gazu. W tym czasie, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego, którzy wspomagani przez funkcjonariuszy z Żar i Żagania dbali o płynność ruchu oraz kontrolowali prędkość na drogach krajowych, a także w miejscach w których kierowcy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego, Żar i Żagania łączą siły, żeby w tym szczególnym świąteczno-noworocznym okresie zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Celem prowadzonych przez funkcjonariuszy działań „Trójkąt Bezpieczeństwa” jest zmniejszenie ilości zdarzeń na drogach oraz egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących przepisów. Mundurowych można było spotkać zarówno na drogach krajowych, jak i w miejscach gdzie dochodzi do popełniania wykroczeń drogowych.

Policjanci monitorowali płynności ruchu, kontrolowali prędkość z jaką jadą kierowcy, ich stan trzeźwości, uprawnienia do kierowania, a także stan techniczny oraz wyposażenie pojazdu. Funkcjonariusze podczas kontroli przyglądali się również w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, zwłaszcza ci najmłodsi. Pomimo wzmożonego ruchu, na drogach powiatu krośnieńskiego znaleźli się kierowcy, którzy w terenie zabudowanym jechali szybciej niż powinni, nie zadbali o prawidłowe oświetlenie w pojeździe czy też wykonywali nieprawidłowe manewry na drodze. Tylko w czwartek policjanci ujawnili 27 wykroczeń drogowych, w tym w 15 przypadkach doszło do przekroczenia prędkości.

Ponieważ wzmożony ruch na drogach oraz niesprzyjające dla kierowców warunki atmosferyczne mogę się utrzymać przez najbliższe dni, pamiętajmy o ostrożności i ściągnijmy nogę z gazu. Wybierając się w podróż zadbajmy nie tylko żeby być wypoczętym i trzeźwym, ale także o stan techniczny samochodu. Każda sytuacja na drodze spowodowana naszym niedopatrzeniem, spowoduje tylko niepotrzebne nerwy i stres. Nie zapomnijmy o uzupełnieniu płynu w spryskiwaczach i zadbajmy o prawidłowe działanie wycieraczek, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze, w szczególności podczas deszczu. Zwróćmy również uwagę na stan ogumienia w aucie oraz jego oświetlenie. Źle ustawione światła będą przeszkadzać innym kierowcom albo źle oświetlą drogę. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

Przypominając kilka rad, życzymy wszystkim bezpiecznej podróży.

 

aspirant sztabowy Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

  • policjanci kontrolują pojazd
  • policjanci kontrolują prędkość pojazdów
  • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policjanci kontrolują ogumienie pojazdu
  • policjantka kontroluje prędkość pojazdów
  • policjant rozmawia z kierowcą

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.98 MB)

Powrót na górę strony