Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy zakończył jazdę na schodach sklepu. Pasażerem właściciel auta

Data publikacji 28.12.2018

Na schodach sklepu zakończył swoją jazdę kierujący bmw mężczyzna, który miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca wjechał w policyjny radiowóz i chciał uciec przed patrolem. Na miejscu pasażera siedział nietrzeźwy właściciel bmw. Kierowca po zatrzymaniu trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Po północy dyżurny zielonogórskiej komendy otrzymał informacje o jadącym ulicami w centrum miasta bmw, którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Patrol ruchu drogowego zauważył wskazany samochód na skrzyżowaniu ulic Westerplatte i Ułańskiej. Kierujący na widok radiowozu ruszył i usiłował odjechać. Uciekając uderzył w tył radiowozu nieoznakowanego, który również przyjechał na miejsce i usiłował spowolnić jazdę bmw.

Ucieczka kierującego bmw nie trwała długo, samochód zatrzymał się na schodach sklepu przy ulicy Chrobrego. W pojeździe oprócz kierującego znajdował się również pasażer. Obaj zachowywali się agresywnie wobec policjantów i nie chcieli wykonywać ich poleceń. Jak się okazało obydwaj mężczyźni byli bardzo pijani.

Kierującym był 19-latek, który miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie – dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Pasażer – jak się okazało właściciel bmw – miał ponad 2 promile.

19-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty popełnionych przestępstw: kierowania w stanie nietrzeźwości (kara do 2 lat pozbawienia wolności), niezatrzymania się na wezwanie policjanta (kara do 5 lat pozbawienia wolności) i zmuszania policjanta do zaniechania czynności służbowych (kara do 5 lat pozbawienia wolności).

Odpowiedzialności karnej nie uniknie także pasażer, który udostępnił pojazd osobie nietrzeźwej oraz bez uprawnień. Nie jest wykluczone, iż po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności zdarzenia 19-latek usłyszy jeszcze dodatkowe zarzuty.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • samochód rozbity o schody
Powrót na górę strony