Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sylwester z bezpiecznym mieszkaniem

Data publikacji 31.12.2018

Za nami okres gorączkowych przygotowań i bożonarodzeniowych wyjazdów. Bardzo często jednak planujemy spędzenie ostatniego dnia Starego Roku na zabawach sylwestrowych poza miejscem naszego zamieszkania. Niestety, jest to również okres zwiększonego zagrożenia włamaniami do mieszkań i domów. Aby sylwestrowa zabawa była wolna od zmartwień, przygotujmy wcześniej nasze mieszkanie, tak aby ustrzec się zagrożeniami.

Planując Sylwestrową zabawę poza naszym mieszkaniem czy domem, pamiętajmy o kilku zasadach, które zwiększą bezpieczeństwo naszego dobytku i mogą uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami włamania.

  1. Dobrze pozamykajmy wszystkie drzwi i okna. Nie zapominajmy również o bramach garażowych, drzwiach do piwnicy czy oknach na poddaszu.

  2. Poprośmy sąsiadów o czujność i zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie.

  3. Rozważmy pozostawienie zapalonych świateł – tak aby sprawiały wrażenie obecności domowników na miejscu.

  4. Nie zostawiajmy w mieszkaniu większej gotówki i przedmiotów wartościowych. Rzeczy wartościowe można zdeponować w banku lub sfotografować, spisać numery fabryczne, oznakować - wtedy, w razie kradzieży, ułatwi to ich odnalezienie.

  5. Jeśli po powrocie okaże się, że doszło do włamania niczego nie ruszajmy i natychmiast zadzwońmy na Policję

Jeśli jesteśmy świadkami sytuacji, w której obce osoby obserwują i "kręcą się" wokół naszych zabudowań lub domu naszego sąsiada, w szczególności w pojazdach z tablicami rejestracyjnymi spoza naszego powiatu bądź województwa, to o naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwonią pod numer 112.

Powrót na górę strony