Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjanta z komisariatu Toruń Rubinkowo

Data publikacji 03.01.2019

„Możecie być Państwo dumni z tego, że macie w swoich szeregach takich funkcjonariuszy, jak Pan Marek Miszewski” to fragment listu Naczelnika Sekcji Przewozów Pasażerskich z Bydgoszczy, który wyraził wdzięczność za pomoc Pani kierownik pociągu. Nasz Kolega z Komisariatu Toruń Rubinkowo nie wahał się ani chwili. Zatrzymał awanturującego się napastnika, który rozpylił w pociągu gaz, po czym przekazał go policjantom w służbie.

Kilka dni temu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego wpłynęło podziękowanie od Naczelnika Sekcji Przewozów Pasażerskich w Bydgoszczy dla policjanta z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo. Z listu wynikało, że 8 grudnia około 18:00 w pociągu relacji Piła Główna – Olsztyn Główny na odcinku Bydgoszcz Wschód – Bydgoszcz Łęgnowo doszło do awantury i szarpaniny pomiędzy dwójką pasażerów. Jeden z nich doznał obrażeń, a sprawca dodatkowo rozpylił gaz łzawiący, który rozprzestrzenił się po wagonie. Pozostali pasażerowie, widząc co się dzieje, ratowali się ucieczką w dalszą część pociągu.

Podróżujący tym pociągiem w czasie wolnym sierż. szt. Marek Miszewski z Komisariatu Toruń Rubinkowo zareagował natychmiast. Przyszedł z pomocą Pani kierownik składu, która interweniowała w tej sytuacji. Policjant zatrzymał napastnika i wyprowadził go z pociągu. Jak się okazało awanturnik miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak się okazało zatrzymany mężczyzna to 28-latek bez stałego adresu zameldowania, poszukiwany przez  III Komisariat Policji w Radomiu celem osadzenia w AŚ lub Zakładzie Karnym, dlatego z Komisariatu Policji Bydgoszcz Wyżyny trafił prosto za kraty.

„Możecie być Państwo dumni z tego, że macie w swoich szeregach takich funkcjonariuszy jak Pan Marek Miszewski” zakończył swoje podziękowania Naczelnik Sekcji Przewozów Pasażerskich z Bydgoszczy.

Powrót na górę strony