Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy wraz ze strażakami uratowali uwięzionego na wysepce psa

Data publikacji 04.01.2019

Nietypowa interwencja dzielnicowych z Wierzchosławic oraz zastępu strażaków z PSP w Tarnowie na rzece Dunajec. Wystraszonego i błąkającego się po wysepce psa bezpiecznie przetransportowali na stały ląd i przekazali pracownikom tarnowskiego schroniska dla zwierząt.

Wczoraj po godzinie 15.00 tarnowscy policjanci zostali poinformowani przez przypadkowych świadków o zwierzaku potrzebującym pomocy. Przekazali, że na kamienistej wyspie utworzonej na Dunajcu w rejonie Ostrowa biega pies, który nie może wrócić na stały ląd. Zaniepokojeni stanem wyraźnie zdezorientowanego psiaka prosili o interwencję.

Mając na względzie śnieżną aurę, szybko zapadający zmrok oraz spadającą poniżej zera temperaturę we wskazany rejon skierowano patrol dzielnicowych z Wierzchosławic oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa. Strażacy przedostali się na wyspę, schwytali i bezpiecznie przetransportowali psa na stały ląd.

Wystraszone i zdezorientowane zwierzę przekazano w ręce weterynarza, a następnie pracownikom tarnowskiego schroniska dla czworonogów.

(KWP w Krakowie / mg)

  • dzielnicowy wraz ze strażakami uratowali uwięzionego na wysepce psa
  • dzielnicowy wraz ze strażakami uratowali uwięzionego na wysepce psa
  • dzielnicowy wraz ze strażakami uratowali uwięzionego na wysepce psa
Powrót na górę strony
Polska Policja