Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywego taksówkarza, który potrącił pieszego i zbiegł

29 grudnia 2018 r. pół godziny po północy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. św. Gertrudy, kierujący samochodem osobowym m-ki Mercedes potrącił pieszego. Sprawca zbiegł, nie udzielając swojej ofierze pomocy. To przechodnie powiadomili Policję o zdarzeniu. Oficer dyżurny, przyjmujący zgłoszenie, niezwłocznie skierował na miejsce patrol funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie oraz karetkę pogotowia. 22-letni mężczyzna, który w wyniku wypadku doznał poważnych i rozległych obrażeń ciała, został przewieziony do szpitala. Natomiast policyjna grupa oględzinowa przez kolejne godziny prowadziła na miejscu czynności, mające na celu zabezpieczenie dowodów przestępstwa, jak również ustalenie dokładnych okoliczności wypadku oraz jego sprawcy.

Zintensyfikowane działania prowadzone przez kryminalnych z Komisariatu Policji I w Krakowie pozwoliły na szybkie namierzenie kierującego mercedesem. Pomocny okazał się w tym miejski monitoring, którego zapisy pieczołowicie były przeglądane przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej. Na podstawie nagrania kryminalni wytypowali pojazd a następnie ustalili jego właściciela a zebrane dodatkowe informacje wskazały na jego udział w zdarzeniu.

3 stycznia br. policjanci zatrzymali 59-letniego właściciela mercedesa w miejscu zamieszkania. Jego samochód został zabezpieczony i odholowany na parking gdzie będzie poddany szczegółowym oględzinom.

59-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście  Zachód, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia (art. 177 §1 kk w związku z art. 178 §1 kk)  oraz braku udzielenia pomocy ofierze wypadku (art.  162 kk).

Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, wobec podejrzanego zastosowano dzisiaj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo śledczy ustalili, że zatrzymany świadczył usługi przewozowe, mimo braku wymaganej licencji – również w tym zakresie prowadzone będzie stosowne postępowanie.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony