Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czescy policjanci proszą świadków o kontakt

Data publikacji 08.01.2019

Policjanci Republiki Czeskiej z Wydziału Kryminalnego KPP w Semilach zwracają się z prośbą o kontakt wszystkich osób, które były świadkami zdarzenia. 5 stycznia 2019 roku około godz. 9:30 w Harrachowie z wyciągu krzesełkowego wypadła 6 - letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło na wyciągu krzesełkowym Delta prowadzącym na Diablą Górę /Čertovu horu/ w czeskim Harrachowie. Czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym jechał razem z dziewczynką i jej babcią nieustalony do chwili obecnej mężczyzna, prawdopodobnie obcokrajowiec. Właśnie ten mężczyzna mógłby bardzo pomóc funkcjonariuszom prowadzącym śledztwo w tej sprawie, ale do tej chwili nie zebrano informacji mogących przyczynić się do jego ustalenia.

Stróże prawa proszą o kontakt wszystkich świadków, którzy widzieli, jak doszło do tego zdarzenia. W tym dniu na stoku narciarskim było bardzo dużo narciarzy, nie tylko z Czech. Osoby, które mają wiedzę mogącą przyczynić się do poszerzenia ustaleń w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem ds. Współpracy Międzynarodowej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Libercu, pod nr tel.: +420 721 799 010, lub mailowo: krpl.omv@pcr.cz.

Powrót na górę strony