Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szukamy świadków zbrodni sprzed 21 lat

Data publikacji 09.01.2019

W październiku 1997 roku w niewielkiej miejscowości Łagiewniki, w powiecie włocławskim, doszło do szokującej zbrodni. Dokonano zabójstwa starszej kobiety 76-letniej Stanisławy Rybki. Do dzisiaj nikt za to nie odpowiedział. Do sprawy tej wrócili policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Może wiesz coś, co może pomóc?

W dniu 10 października 1997 roku w lesie nieopodal domu znaleziono zwłoki 76-letniej Stanisławy Rybki. W toku prowadzonego przed laty śledztwa ustalono, że kobieta ok. godziny 7:30 poszła do sklepu, w centrum wsi. Droga z jej domu do sklepu wiodła przez las. To tam właśnie kobieta została zaatakowana i, jak wykazały badania, uduszona. W toku śledztwa niewykluczono, że motywem działania sprawcy był rabunek, gdyż nie znaleziono przy ofierze, ani pieniędzy, ani sakiewki, którą miała.

Wówczas, pomimo przesłuchania wielu osób, zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa, nie ustalono sprawcy tego zabójstwa. Dziś policjanci Archiwum X wracają do rozwikłania tej sprawy. Od kilku tygodni analizują akta, zeznania świadków i zabezpieczone ślady.

Wydaje się wysoce prawdopodobne, że istnieje świadek, nawet bezpośredni, tej zbrodni, do którego nie udało się do tej pory dotrzeć.

Stąd apel do osób, które pamiętają sprawę zabójstwa Stanisławy Rybki z miejscowości Łagiewniki, z października 1997 roku.

Policjanci proszą o kontakt! Gwarantujemy anonimowość i w razie potrzeby także ochronę.

Kontakt do policjantów Archiwum X KWP w Bydgoszczy: tel. 52 525 53 00 (do godz.15:30) lub nr 112.

Czekamy na wszelkie informacje, nawet przekazane anonimowo, które doprowadzą do zatrzymania i osądzenia winnego zabójstwa Stanisławy Rybki.

Nagranie audio mp3 podinsp. Monika Chlebicz

Pobierz plik mp3 podinsp. Monika Chlebicz (format mp3 - rozmiar 3.55 MB)

Powrót na górę strony