Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł ze szpitala stop metalu wykorzystywany w radioterapii. Policjanci zatrzymali 52-latka i odzyskali mienie warte 18 tys. zł

Data publikacji 14.01.2019

Gorzowscy policjanci zatrzymali 52-latka podejrzanego o kradzież 85 kg stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii, wartości ok. 18 tys. złotych. Zdarzenie miało miejsce w gorzowskim szpitalu, gdzie zatrzymany był pracownikiem ochrony. Działanie policjantów i współpraca z personelem szpitala pozwoliły wytypować podejrzanego, który usłyszał już zarzuty.

W ubiegły poniedziałek gorzowscy policjanci przyjęli zgłoszenie od jednego z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim o włamaniu, do którego doszło w dwóch pomieszczeniach placówki zdrowia. Łupem włamywacza miało paść 85 kg stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii, którego wartość oszacowano na około 18 tysięcy złotych, a także głośniki należące do jednego z pracowników.

Sprawą zajęli się gorzowscy śledczy, którzy przeprowadzili wiele czynności procesowych. Oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczone ślady i monitoring, przesłuchanie świadków oraz współpraca z personelem szpitala pozwoliły na wytypowanie podejrzanego. Jak się okazało miał nim być mężczyzna świadczący dla szpitala usługi ochroniarskie.

Policjanci zatrzymali 52-latka, który przyznał się do włamania. Mężczyzna poinformował stróży prawa, że skradziony stop metalu sprzedał w jednym z gorzowskich skupów złomu za około 200 złotych. Policjanci szybko sprawdzili tą informację i odzyskali utracone mienie, które wróci do szpitala. Odzyskano także skradzione głośniki, które również wrócą do prawowitego właściciela. 52-latek usłyszał dwa zarzuty włamania za co grozi mu do 10 lat za kratami.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjant trzyma w ręce odzyskane mienie
  • Policjant klęka przed wiaderkiem w którym jest odzyskane mienie
  • Policjant trzyma w ręce odzyskane głośniki
  • Zatrzymany siedzi na krześle

Film Ukradł ze szpitala stop metalu wykorzystywany w radioterapii. Policjanci zatrzymali 52-latka i odzyskali mienie warte 18 tys. zł N

Pobierz plik Ukradł ze szpitala stop metalu wykorzystywany w radioterapii. Policjanci zatrzymali 52-latka i odzyskali mienie warte 18 tys. zł N (format mp4 - rozmiar 23.2 MB)

Powrót na górę strony