Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 14.01.2019

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali kobietę, podejrzaną o usiłowanie zabójstwa znajomego. Jak wskazuje materiał dowodowy, 32-latka w trakcie awantury, która wywiązała się na spotkaniu towarzyskim zakrapianym alkoholem, kilka razy ugodziła nożem pokrzywdzonego w plecy. Zatrzymana usłyszała zarzut i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W minioną środę około godziny 20.00 policjanci otrzymali wezwanie, że w jednej z kamienic w Pruszkowie, miało dojść do ugodzenia nożem mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Pokrzywdzony z ranami kłutymi pleców był już opatrywany przez pogotowie, a następnie został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali trzy osoby, dwie kobiety w wieku 32 i 34 lata oraz 51-letniego mężczyznę.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mieszkaniu 32-latki odbywała się impreza towarzyska, na której wszyscy spożywali alkohol. W pewnym momencie gospodyni wyrzuciła pokrzywdzonego za drzwi i na klatce schodowej zadała mu kilka ran nożem w plecy. Jej koleżanka 34-latka widząc, co się stało zabrała nóż i schowała go u siebie w mieszkaniu.

Zatrzymane osoby były nietrzeźwe, miały od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie i zostały osadzone w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przeprowadzono z nimi czynności procesowe. 51-letni mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka, w trybie art. 183 kpk.

34-letnia kobieta usłyszała zarzut zacierania śladów przestępstwa i utrudniania prowadzenia postępowania. Podejrzana przyznała się do popełnionego przestępstwa, a Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie zastosowała wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

32-latka na podstawie zgromadzone materiału dowodowego, usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Pruszkowie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

kk/mb

 

Powrót na górę strony