Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rudzcy policjanci zatrzymali pseudokibiców odpowiedzialnych za zniszczenie samochodu

Data publikacji 14.01.2019

Uzbrojonych w maczety pseudokibiców zatrzymani policjanci z rudzkiej drogówki. Dwóch młodych mężczyzn, w sobotnie popołudnie usiłowało zaatakować innego kibica w rudzkim Orzegowie. Ostatecznie doszło do zniszczenia zaparkowanego samochodu i kradzieży piły spalinowej. Mundurowi z Rudy Śląskiej wkroczyli do akcji zaraz po tym jak dowiedzieli się, że po jednej z ulic Orzegowa biegają pseudokibice z maczetami.

Mundurowi z Rudy Śląskiej wkroczyli do akcji zaraz po tym, jak uzyskali informację o tym, że po jednej z ulic Orzegowa biegają pseudokibice z maczetami, którzy zniszczyli zaparkowanego forda i ukradli z podwórka piłę spalinową. Dyżurny rudzkiej komendy wysłał w ten rejon kilka policyjnych patroli. Sprawcy mieli poruszać się mazdą, którą mundurowi z drogówki zauważyli zaparkowaną w rejonie Kochłowic. Policjanci zablokowali możliwość ucieczki kierowcy i zatrzymali znajdujących się w samochodzie dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat.

W pojeździe znaleziono dwie maczety, kominiarkę i skradzioną piłę. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez stróżów prawa. Policjanci zatrzymali również 20-latka, będącego na miejscu. Śledczy sprawdzą teraz, czy ma on związek ze sprawą.

Jeszcze dziś o losie zatrzymanych zadecyduje prokurator.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony