Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratownictwo lodowe z mundurem w Suwałkach

Data publikacji 17.01.2019

Suwalscy policjanci doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego pod czujnym okiem strażaków i ratowników. Ćwiczenia odbyły się na zalewie arkadia w Suwałkach.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz ochotnicy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, pod okiem suwalskich strażaków i ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, doskonalili dzisiaj swoje umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego. Na zamarzniętym zalewie arkadia w Suwałkach stróże prawa brali udział w pozorowanych akcjach ratowniczych, podczas których ćwiczyli taktykę prowadzenia działań ratowniczych oraz sprawną współpracę z innymi służbami. Mundurowi utrwalali sposoby ratowania osób tonących, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu ratowniczego oraz przy użyciu znajdujących się „w zasięgu ręki” innych pomocnych przedmiotów. Prowadzący zajęcia szczególną uwagę zwracali na umiejętne poruszanie się po lodzie o różnej grubości, asekurację ratującego i bezpieczną ewakuację ratowanego.

Nad zalewem nie zabrakło również obserwatorów ćwiczeń, wśród których znaleźli się uczniowie suwalskich szkół. Im również zostały przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa w rejonie zamarzniętych akwenów.

(KWP Białystok / tb)

Powrót na górę strony