Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walizki edukacyjne trafią do policyjnych profilaktyków

Data publikacji 18.01.2019

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła 33 walizki edukacyjne wyposażone w imitację środków psychoaktywnych i przyrządów służących do ich ukrycia oraz zażywania. Środki finansowe na ich zakup zostały przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W lutym 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbędzie się przekazanie oraz szkolenie z metodyki prowadzenia zajęć z wykorzystaniem walizek edukacyjnych dla policjantów realizujących zadania w obszarze profilaktyki społecznej z jednostek garnizonu województwa małopolskiego.

Walizki edukacyjne będą wykorzystywane przez policjantów podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami w celu zwiększenia wiedzy o środkach psychoaktywnych. Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia.

Powrót na górę strony