Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszej

Data publikacji 18.01.2019

Mogileńscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszej, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 255, niedaleko miejscowości Rzadkwin. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kobieta nie miała elementów odblaskowych, dlatego apelujemy i przypominamy ich posiadanie, gdy idziemy drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym to obowiązek.

Do wypadku doszło wczoraj (17.01.19) po 20:00 na nieoświetlonym odcinku drogi wojewódzkiej nr 255 niedaleko miejscowości Rzadkwin, pow. mogileński. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 20–letnia kierująca audi A3 potrąciła idącą kobietę (38l.), która wyszła na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. Piesza nie miała na sobie elementów odblaskowych. Niestety, na skutek doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Kierująca audi była trzeźwa.

Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Pamiętajmy! Piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek posiadania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zachęcają do korzystania z nich jednocześnie tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg również w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy! Noszenie odblasków to inwestycja w bezpieczeństwo!

Powrót na górę strony