Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni narciarze pomogli małej Marysi i otrzymali wyjątkowe podziękowania

Data publikacji 23.01.2019

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe wyrazy wdzięczności od rodziny z Warszawy dla policyjnego patrolu narciarskiego. Mała Marysia i jej rodzice w swoim liście dziękują policjantom za wsparcie, gdy dziewczynka przewróciła się na stoku i złamała obojczyk. Mundurowi udzielili jej pomocy, wezwali służby ratunkowe i do przyjazdu ratownika wspierali cierpiące dziecko. Wdzięczna 8-latka kilka dni później przygotowała dla policjantów piękną laurkę. Takie miłe gesty dają stróżom prawa ogromną radość i motywują do dalszej pracy na rzecz innych.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia br. na stoku Czantoria w Ustroniu, gdzie policjanci podczas szkolenia przygotowywali się do służb w patrolach narciarskich w myśl akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" oraz "Bezpieczne Ferie 2019". Najpierw stróże prawa mieli okazję porozmawiać z rodzicami i dwójką dzieci na temat dekalogu narciarza, czyli 10 zasadach bezpieczeństwa FIS. Później mundurowi kolejny raz spotkali rodzinę, niestety w dość niebezpiecznej sytuacji, gdy 8-letnia Marysia podczas zjazdu przewróciła się i złamała obojczyk. Policjanci udzielili dziewczynce pomocy, wezwali ratowników i jednocześnie wspierali ją, próbując uspokoić i rozweselić cierpiące dziecko.

Kilka dni później rodzice napisali dla policjantów list z podziękowaniem. Podkreślili w nim, że:

"Mieli okazję spotkać ludzi wyjątkowych, dla których służba wydaje się prawdziwym powołaniem. Swoim spokojem, opanowaniem i doświadczeniem pomogli nam przejść przez wyjątkowo trudną sytuację. Tak wyjątkowych osób nie sposób zapomnieć. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i gratulujemy takich funkcjonariuszy w zespole".

(KWP Katowice / tb)

Powrót na górę strony