Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Solca Kujawskiego odpowie za groźby i nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 23.01.2019

Patrol z Solca Kujawskiego zatrzymał 28-latka podejrzanego o nielegalne posiadanie broni palnej oraz groźby karalne. Mężczyzna miał przy sobie pistolet gazowy z załadowaną amunicją. Wpadł, gdy odgrażał się mieszkańcom Solca Kujawskiego. Podejrzany składował też u rodziny amunicję z czasów drugiej wojny światowej. Blisko 300 różnego rodzaju pocisków i części od amunicji zostało zabezpieczonych przez patrol saperski. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu do 8 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 23:00. Dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze na ulicy pomiędzy osobami w Solcu Kujawskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jedna z osób posiada pistolet. Na miejsce natychmiast został skierowany solecki patrol.

Na ulicy 23 stycznia mundurowi zauważyli kłócące się cztery osoby. Mundurowi wylegitymowali ich. Przy wskazanym 28-latku policjanci znaleźli schowaną za paskiem, na plecach, broń gazową wraz z załadowanym magazynkiem, w którym znajdowało się 14 naboi. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna był agresywny i groził pozostałym osobom. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy przeszukali jego miejsca zamieszkania. Tam nic nie znaleźli. Natomiast ustalono, że zatrzymany składuje różnego rodzaju amunicję wojskową na terenie posesji należącej do jego rodziny. Na miejscu w pomieszczeniu gospodarczym i garażu, znaleźli pokaźną ilość amunicji i łusek z czasów drugiej wojny światowej. Stróże prawa wezwali wojskowy patrol saperski z Chełmna.

Żołnierze po dokładnym przeszukaniu posesji zabezpieczyli 6 pocisków artyleryjskich, 83 pociski przeciwlotnicze, 2 granty moździerzowe, 6 lotek do granatu moździerzowego, 78 sztuk amunicji strzeleckiej różnego kalibru, betonową bombę lotniczą o wadze 80 kg, 9 elementów napędowych od rakiet, 90 sztuk różnego rodzaju zapalników, 2 magazynki oraz element od broni.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie teraz za groźby karalne, a także nielegalne posiadanie broni palnej, ponieważ na pistolet gazowy wymagane jest zezwolenie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Nie wykluczone, że 28-latek usłyszy dodatkowy zarzut związany z posiadaniem amunicji z czasów drugiej wojny światowej.

(KWP Bydgoszcz / tb)

Powrót na górę strony