Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie wahali się w ratowaniu ludzkiego życia

Data publikacji 23.01.2019

Odwagą i zdecydowaniem w działaniu wykazali się policjanci z białogardzkiej komendy, którzy interweniowali po wybuchu w zakładzie usługowym. Jeden z nich narażając własne życie wszedł do zadymionego mieszkania i uratował młodego mężczyznę oraz jego czteroletnie dziecko.

 

Dzisiaj rano o godzinie 5:45 policjanci z Białogardu otrzymali zgłoszenie o wybuchu i wydobywaniu się gęstego dymu na posesji przy ul. Mickiewicza. Natychmiast na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z porannej zmiany tj. sierż. sztab. Marek Stępniewski oraz st. sierż. Sebastian Szulc.

Już dojeżdżając na miejsce funkcjonariusze widzieli gęsty dym wydobywający się z budynku oraz wybiegających z niego i krzyczących ludzi. Z przekazu wynikało, że w mieszkaniu znajdującym się bezpośrednio nad miejscem wybuchu są jeszcze ludzie.

Policjanci bez namysłu weszli do budynku. Sierż. Szulc pobiegł do mieszkania na piętrze, z którego wydobywał się gęsty dym, jego kolega sprawdzał czy z pozostałe lokale zostały opuszczone przez lokatorów.

Z pierwszego piętra dobiegał głos mężczyzny, który prosił o pomoc w ratowaniu czteroletniego syna z mieszkania. Policjant nie zważając na zagrożenie wszedł do lokalu i na rękach wyniósł czteroletniego chłopca oraz pomógł wydostać się z zagrożonego miejsca jego ojcu. Całej trójce ze względu na bardzo gęste zadymienie, udzielona została pomoc medyczna. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń.

Obaj policjanci wykazali się bohaterskimi postawami. st. sierż. Sebastian Szulc po udzieleniu pomocy medycznej wrócił z powrotem do służby. W policji służy od 6 lat, ludzkie życie ratuje również jako ratownik medyczny.

 

 

kom. Mirosława Rudzińska

Powrót na górę strony