Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażacy poszukiwali w nocy 82-latka

Data publikacji 24.01.2019

Kolbuszowscy policjanci poszukiwali w nocy mieszkańca gminy Kolbuszowa, który w lekkim ubraniu wyszedł z domu. Zaniepokojona rodzina powiadomiła policję. Do poszukiwań włączyli się strażacy. Na szczęście mężczyzna odnalazł się w pomieszczeniu gospodarczym na posesji niedaleko swojego domu.

Informację o zaginięciu 82-letniego mężczyzny dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał dziś około godz. 3.30. Z przekazanych przez rodzinę informacji wynikało, że żona mężczyzny usłyszała w nocy odgłos zamykanych drzwi, ale kiedy wyszła na zewnątrz jej męża już nie było. Kobieta powiadomiła rodzinę i wspólnie przeszukali pomieszczenia gospodarcze i okolicę. Niestety mężczyzny nie znaleźli. Wtedy powiadomili Policję.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna ubrany był w lekką odzież i leczy się na zaburzenia pamięci. Panujące na zewnątrz niskie temperatury mogły zagrażać jego życiu. Funkcjonariusze przeszukali pobliskie ulice i okolice terenów leśnych w Kolbuszowej Górnej. Do poszukiwań włączyli się również strażacy. W trakcie prowadzonych czynności do strażaków podbiegł mężczyzna, który powiadomił, że prawdopodobnie jakiś człowiek znajduje się w jednym z pomieszczeń gospodarczych na jego posesji, gdzie zablokowały się drzwi i wzywa pomocy. Jak się okazało był to 82-latek. Na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej, zziębnięty trafił pod opiekę rodziny.

Powrót na górę strony