Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gryfic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki

Data publikacji 26.01.2019

W poniedziałek policjanci prewencji z Gryfic zatrzymali 28-letniego, nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, którym przewoził ciągnik rolniczy. W środę mężczyzna stanął przed Sądem Rejonowym w Gryficach w trybie przyśpieszonym i oprócz kierowania ciężarówką w stanie nietrzeźwości odpowiedział również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz znieważenia funkcjonariuszy policji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach wieczornych. Dyżurny policji w Gryficach otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, którego sposób jazdy może wskazywać na to, że jest pod wpływem alkoholu. Kierowca wjeżdżający od strony Płotów do Gryfic wykonywał niebezpieczne manewry i stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą i ustalili ciężarówkę, która przewoziła duży ciągnik rolniczy, po czym podjęli próbę zatrzymania ciężarówki do kontroli. Kierowca mimo dawanych sygnałów do zatrzymania kontynuował jazdę, wjeżdżając na chodnik i uszkadzając barierkę ochronną, którą ciągnął za pojazdem.

W wyniku prowadzonych działań przez policjantów pojazd zatrzymał się po kilkuset metrach. Podczas interwencji 28-latek zachowywał się agresywnie, stawiał bierny opór i wyzywał funkcjonariuszy, używając słów nieprzyzwoitych. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kierowca ciężarówki, mieszkaniec powiatu człuchowskiego ma w organizmie 1,74 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, w przeszłości był karany za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

W środę 28-latek stanął przed Sądem Rejonowym w Gryficach w trybie przyśpieszonym, który za przestępstwa tj. prowadzenie ciężarówki w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo użycia sygnałów świetlnych i błyskowych oraz znieważenia policjantów, wymierzył młodemu mężczyźnie karę grzywny w wysokości 9000 zł, obowiązek zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomoc Postpenitencjarną w kwocie 5000 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 4 lat.

Dzięki determinacji i skuteczności gryfickich policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP w Szczecinie / wsz)

Powrót na górę strony