Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka uratowała mężczyznę z pożaru

Data publikacji 01.02.2019

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach już po raz drugi uratowała życie tego samego mężczyzny. Tym razem wyniosła 39-latka z płonącego budynku i reanimowała do czasu przyjazdu karetki. Sama doznała poparzeń. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

31 stycznia 2019 roku około godz. 21:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał zgłoszenie od dyspozytora WCPR o pożarze domu we wsi pod Poddębicami. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że ich koleżanka, policjantka na co dzień pełniąca służbę w ruchu drogowym poddębickiej komendy, w czasie wolnym od służby, zaalarmowana przez matkę właściciela posesji, bez chwili wahania pobiegła ratować życie mieszkającego nieopodal sąsiada.

Policjantka  weszła do płonącego budynku. W zadymionych, ciemnych pomieszczeniach z trudem odnalazła 39-latka. Był nieprzytomny i leżał na podłodze. Funkcjonariuszka z pomocą swojego ojca wyniosła mężczyznę z domu i udzieliła natychmiastowej pomocy reanimując go do czasu przybycia pomocy medycznej. Z płonącego budynku wspólnie  wyprowadzili także matkę mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia nocą pracowały  2 zastępy PSP w Poddębicach oraz OSP Kałów, Góra Bałdrzychowska, Charchów Pański i Bałdrzychów oraz pogotowie ratunkowe. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy to ta policjantka, w czasie wolnym od służby, ratowała życie tego samego mężczyzny . W lipcu 2017 roku usłyszała wołanie o pomoc. Szybko przybiegła na posesję skąd dochodziły alarmujące odgłosy. Na miejscu widząc, że nie ma czasu do stracenia wraz ze swoim szwagrem wypchnęła drzwi i dostała się do pomieszczenia, w którym przebywał mężczyzna. Wówczas 37-latek próbował popełnić samobójstwo co udaremniła mu policjantka, która podjęła reanimacje sąsiada.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł.insp. Jarosław Zieliński odwiedził już dzielną policjantkę, życząc szybkiego powrotu do zdrowia i zapewnił, że policjantka może liczyć na wszelką pomoc jakiej tylko będzie potrzebowała oraz wsparcie podczas rekonwalescencji.

(KWP w Łodzi / mw)

  • pomieszczenie zniszczone przez pożar
  • pomieszczenie zniszczone przez pożar
  • pomieszczenie zniszczone przez pożar
Powrót na górę strony